Тестувальник: Середня Зарплата В Україні

Як пишуть автори, за останні півроку зарплати тестувальників зросли в середньому на 14%, найчастіше — у досвідчених спеціалістів рівня Senior та вище. В другій половині 2021 року активно зростали зарплати QA у Львові та в невеликих містах, а також спеціалістів з Automation QA. Продовжують зростати зарплати у досвідчених спеціалістів з менеджменту проектів. У другій половині 2022 року помітно більше стали заробляти Product Managers, у першому півріччі 2023 — Delivery Managers ($4900). Медіанна зарплата Data Scientists за останні півроку зросла на $520 – до $3020. За останні кілька місяців середній по галузі показник зарплат QA-спеціалістів в Україні зріс на $250 та становить $2100.

Бонуси не мають значного впливу на медіанні зарплати QA-спеціалістів. З врахуванням бонусів медіанна зарплата тестувальника становить $2050 проти $2000 без них. На відміну від зарплат розробників, які дещо зросли в першому півріччі 2022 року, медіанні зарплати тестувальників знизилися на $100, до $2000. В опитуванні брали участь як ІТ-фахівці, які зараз в Україні, так і ті, хто виїхав за кордон після початку повномасштабної війни з росією. Медіанні зарплати тестувальниць, які спеціалізуються на AQA і General QA, менші за зарплати тестувальників. У жінок AQA середня зарплата становить $3000 проти $3325 у чоловіків.

скільки заробляє тестувальник

В опитуванні брали участь як фахівці, які нині в Україні, так і ті, хто виїхав через війну за кордон, але планує повернутися. Дані людей, які виїхали за кордон і вже не планують повертатися, ми не додавали в дослідження. Львів наздоганяє Київ і Харків, де зарплати QA-спеціалістів значно зросли у 2021 році. Зараз середня зарплата QA-спеціаліста у Львові зросла за півроку середньому на 270 доларів становить $2000. Зарплати спеціалістів з Manual QA та Automation QA відрізняються на всіх етапах кар’єри.

Зарплата Qa По Містах

У AQA вони підвищилися серед фахівців з усіх мов, крім C# / .NET.

  • Найбільше ця різниця помітна для Middle QA та вище.
  • Також популярними напрямками стали менеджмент проектів (6% українських айтішників), HR/рекрутинг/навчання (5%), аналітика та дизайн (по 4%), а також DevOps (3%).
  • Тому, нині вважається найкращим часом для приєднання до найбільш затребуваної сфери.
  • Раніше повідомлялося, що зарплати у Києві у деяких фахівців зросли на 80%.

Для решти найпопулярніших мов — TypeScript, Python і Java — тенденція протилежна, зарплати фахівців Senior і Team Lead зростають. З-поміж тих, хто обирає Java, зростали зарплати у Junior і Middle, серед користувачів TypeScript — у Middle. В середньому «Тестувальник» в Україні заробляє грн.

Середня зарплата розробника у Львові становить 3500 доларів і це другий після Києва результат в Україні. За останні півроку зарплати таких спеціалістів зросли в середньому на 500 доларів. При цьому у Львові мешкає 14% всіх українських розробників і це також друге місце після Києва.

Скільки Заробляють Чернігівські Qa-тестувальники?

Так, звичайно, на перших етапах такі гроші навряд вийде заробити. Для того, щоб збільшувати ставку, треба постійно працювати над собою і надавати якісний сервіс кожному замовнику. Саме постійні клієнти приносять левову частку доходу й стабільні проєкти. В цьому місяці я вирішила, що треба трохи збавити темпи й більше відпочивати.

Ще в минулому році показник найменшої оплати для тестувальника початківця сягнув позначки у $500, проте, за рік цей показник збільшився до $600. Середній заробіток Junior складає $600-$800, в залежності від компанії, у якій Ви працюватимете. Через рік плідної праці можна досягти показника в $1400-$1700. Важливим фактором у сфері IT грають навички, якими володіє спеціаліст. В багатьох компаніях є перелік необхідних саме для підвищення заробітної плати та росту кар’єрними сходами.

Частіше за все тестування споріднюють як з найлегшим способом приєднатися до IT, або як першою сходинкою в кар’єрі. І першочергово спеціалісти отримують знання у різних школах, проходячи курси. Однією з провідних є школа “IT Testing School”, яка надає курси тестувальників ПЗ з нуля.

Загальний тренд літа показує зниження рівня заробітку в порівнянні з початком року. Спеціалісти з кращим володінням англійською, як правило, отримують вищі зарплати, ніж їхні колеги з таким же тайтлом, але гіршим рівнем. У літньому зарплатному опитуванні, яке проходило в червні 2022 року, ми зібрали 2502 анкети QA-спеціалістів і представляємо аналітику їхніх зарплат. Якщо у вас є коментарі, пропозиції або зауваження до статті ???? переходьте до обговорення або пишіть на [email protected]. Зарплати тестувальників рівня Senior і Team Lead, для яких C# / .NET є основною робочою мовою, теж дещо зменшилися. Як і в Senior і Team Lead, які переважно користуються JavaScript.

Дізнайся Як Стати Qa Engineer

Це менше ніж у 2019 році, коли на роботу взяли 5370 джуніорів. Львів, який за зарплатами розробників перебуває на другому місці після Києва, за зарплатами тестувальників опинився лише на п’ятому місці (1600 доларів). Медіанна зарплата QA-спеціаліста в Києві становить $2500, в інших містах-мільйонниках — $2000 (крім Одеси, де медіана $1800), в менших містах — у середньому $1500. Профільне ІТ-видання DOU.ua проаналізувало зарплати українських тестувальників (QA) програмного продукту з різних міст. Звісно, найбільші доходи у тих, хто живе у містах-мільйонниках, або у великих прикордонних хабах, наприклад, як Львів. Однак, чи є різниця у зарплатах між тестувальниками, скажімо Вінниці, Сум та Чернігова?

Зважаючи, що ці міста не надто різняться у кількості населення, є однаковими за статусом – усі обласні центри середнього розміру до 500 тисяч людей. Ця професія стала квитком у світ ІТ через можливість опанувати її швидше, ніж, наприклад, спеціальність frontend developer. Напрям тестування ПЗ можна освоїти за два-три місяці. Звісно, щоб стати справжнім експертом і бути затребуваним фахівцем, необхідно буде постійно навчатись, але базові знання та навички цілком реально здобути за короткий строк. Щобільше, ви зможете працевлаштуватись на позицію junior уже під час навчання. Зарплати тестувальників у першій половині 2022 року змінювалися дуже нерівномірно, ідеться у свіжому опитуванні DOU.

Звичайно, найбільш несприятливі місяці — це періоди відпусток та свят, наприклад, серпень та січень. В цей час істотно менше відкритих проєктів на всіх біржах. А найпродуктивніші місяці в році — це березень–квітень, листопад–грудень. Дуже часто мене запитують, скільки може заробити тестувальник, працюючи на фрілансі. Тому я вирішила описати свій кейс часткової зайнятості. Так, в мене є ще повноцінна робота в офісі, якій я приділяю більшість свого часу.

Однак ця ситуація залежить від мови програмування, яку використовує тестувальник. Самостійно освоїти професію тестування ПЗ можливо, є багато безоплатних ресурсів, але процес займе набагато більше часу порівняно із профільним навчанням. Краще за все розпочати цей шлях під керівництвом досвідчених експертів. За медіанними зарплатами тестувальників Київ залишається на першому місці, хоча середня зарплата в місті зменшилася на $100, якщо порівнювати з груднем 2021 року. На другому місці — Львівська та Рівненська області, де медіанні зарплати збільшилися на $200. Помітно зростання компенсацій і в інших регіонах на заході України, великою мірою через міграцію спеціалістів з Києва та Харкова.

1% найбільш високооплачуваних QA-фахівців отримують від $6500; 1% найдорожчих AQA — від $7950, Manual — від $4580. 14% QA-фахівців, які заповнили анкету, живуть за кордоном, але планують повернутися в Україну після війни, 86% перебувають в Україні. Сподіваюсь, моя стаття надихне когось перейти на фріланс, або хоча б вести облік своїх доходів. Загалом за березень я виконала 1 проєкт на Freelancehunt та відпрацювала приблизно 40 годин за погодинною ставкою. На мій подив, січень замість розслабленого святкового місяця застою перетворився на якийсь суцільний робочий аврал.

Якщо дивитись на середню зарплату тестувальників в окремих містах, то найбільший дохід у київських працівників – доларів. Далі йде Львів, де тестувальники отримують 1400 доларів. А four і 5 сходинку займають Харків та Дніпро – 1300 доларів. Тому, нині вважається найкращим часом для приєднання qa automation engineer до найбільш затребуваної сфери. Але як оволодіти знаннями в найкоротший час, щоб почати заробляти одразу, чи яку спеціальність обрати? Оскільки на ринку праці дуже багато напрямків для розвитку, проте в багатьох випадках потрібно або закінчувати вищу освіту, або вивчати професію більш ніж рік.

За кожною спеціалізацією зміни зарплат були нерівномірні. Ще збільшилися зарплати джунів у General QA та Manual QA, хоча вони однаково лишаються меншими, ніж в Automation QA. Зарплати Senior не підвищилися для жодної спеціалізації.

Основними мовами програмування для них є Java, JavaScript і Python. 14 листопада я відправила відгук на вакансію, якій реально відповідали мої знання, а 28 листопада я вже мала всі дозволи і права на роботу в компанії. Усі зарплати вказано в доларах США після сплати податків («чистими»). Для аналізу рівнів заробітної плати ми використовуємо медіану.

Раніше ми писали, що ринок праці в Україні продовжує поступово відновлюватись і кількість ліків вакансій збільшується. Матеріали з позначками «Новини компаній», «Анонси», «Акції», «Блоги» та PR публікуються на правах реклами. Докладна інформація з розбивкою за категоріями, містами та досвідом у розділі «Зарплати».

У Дніпрі та Одесі медіані зарплати зафіксовані на рівні дол. Медіальні зарплати тестувальників в Україні знизилися на a hundred дол. Середній місячний дохід на цій посаді у Україні залежить від досвіду, кваліфікації та інших факторів. У будь-якому випадку ви можете розраховувати на заробіток близько ₴ за місяць. У порівнянні з розробниками, тестувальники майже не мігрують по Україні.